Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

18 styczeń 2018

Podsumowanie rozgrywek grupowych Pucharu Ligi. Pary ćwierćfinałowe.

 Za nami 24 spotkania grupowe Pucharu Ligi, które wyłoniły ośmiu  ćwierćfinalistów: Tartak Siemianówka, Oldboje, Jumper, Dwór Czarneckiego, Scandica Team, Margo Volleyball, Neobrand Volley i Wersal

Z 24 meczów czternaście kończyło się 3:0, a po pięć 3:1 i 3:2. 
W tej części rozgrywek cztery zespoły wygrały wszystkie trzy spotkania w grupie: Tartak Siemianówka, Jumper, Scandica Team i Neobrand Volley, z czego dwa pierwsze nie straciły nawet seta.
Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników fazy grupowej (należało rozegrać co najmniej dwa spotkania, aby być klasyfikowanym).

Przyjęcie (minimalna ilość powtórzeń – 38):

1. Stanisław Kaczmarek (Jumper) – 71,11%
2. Tomasz Androsiuk (Oldboje) – 62,5%
3. Dariusz Dziekoński (Bojary) – 61,25%

Atak (minimalna ilość powtórzeń – 47):

1. Miłosz Wysocki (Dwór Czarneckiego) – 53,97%
2. Stanisław Kaczmarek (Jumper) – 53,7%
3. Karol Marciniak (Profiman Classic Team) – 53,09%

Blok:

1. Dawid Skiepko (Tartak Siemianówka) – 1,33/set
2. Łukasz Kruk (Neobrand Volley) – 1,25/set
3. Dominik Kitlas (Volley House Prestige Męski) – 1/set

Zagrywka:

1. Marcin Andrejewicz (Jumper) – 1,17/set
    Piotr Pałkiewicz (Tartak Siemianówka) – 1,17/set
3. Kamil Kubiczek (Scandica Team) – 1,13/set

Rozegranie:
 
1. Piotr Pałkiewicz (Tartak Siemianówka) – 12/set 
2. Damian Birycki (SGA) – 9,43/set
3. Łukasz Gilewski (Wersal) – 8,5/set

Obrona:

1. Arkadiusz Krasnopolski (Dwór Czarneckiego) – 3,4/set
2. Dominik Szewko (Volley House Prestige Męski) – 3/set
    Miłosz Wysocki (Dwór Czarneckiego) – 3/set

Punkty:

1. Dawid Skiepko (Tartak Siemianówka) – 6,86/set
2. Michał Netter (Tartak Siemianówka) – 5,6/set
3. Miłosz Wysocki (Dwór Czarneckiego) – 5,29/set


Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 13 i 15 lutego i wszystkie zostaną rozegrane na głównym boisku hali I LO.
Pary walczące o półfinał pucharu przedstawiają się następująco:

Margo Volleyball – Tartak Siemianówka
Wersal – Jumper
Oldboje – Scandica Team
Dwór Czarneckiego – Neobrand Volley
 

Pokaż wiadomości