Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

29 styczeń 2018

II ligowcy rozegrali 16 kolejkę spotkań

Pauzujący w 16 kolejce spotkań Dwór Czarneckiego przewodzi w II ligowej tabeli, tuż za nim z trzema punktami straty Amatorzy Kwaśnych Jabłek. Podium zamyka Wiejska Chata „1956”. Coraz lepiej radzą sobie zawodnicy Margo, którzy odnieśli 10 ligowe zwycięstwo i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Ekipa 5set nie rozstrzyga swoich meczów w tajbrekach a po wygraniu z Macankami jest na 5 miejscu w tabeli.

Kolejkę rozpoczął mecz pomiędzy Profimann Classic Team a KS Tęcza. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze tego meczu, jednak nie było tego widać w dwóch pierwszych setach wygranych przez nich do 22. Trzeci set nie był już tak zacięty i trzy punkty powędrowały na konto gospodarzy tego meczu. Będący obecnie na 7 miejscu w tabeli Classic traci tylko 2 pkt do czwartej ekipy Margo. Najwięcej punktów dla zwycięzców po 8 zdobyli Kamil Hawrylik (7 atakiem – 58%, 1 blokiem), Karol Marciniak (2 zagrywką, 4 atakiem – 24%, 2 blokiem), Jacek Święcicki (8 atakiem – 47%) dla pokonanych Artur Zauski – 17 (16 atakiem – 38%, 1 blokiem).

Poniedziałkowe zmagania kończył mecz pomiędzy Amatorami Kwaśnych Jabłek a Aneksem Sp. z o.o. Mecz z wysokiego „C” rozpoczęli grający w pięciu goście i już na początku seta osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Zaskoczeniu tym gospodarze popełniali dużo błędów, które skrzętnie wykorzystali zawodnicy Aneksu, pewnie wygrywając do 16. Po zmianie stron wicelider tabeli odzyskał kontrolę nad meczem i pewnie wygrał trzy kolejne sety i cały mecz. Najwięcej punktów dla AKJ po 14 zdobyli: Dawid Krot (11 atakiem – 52%, 3 blokiem), Artur Nasiłowski (2 zagrywką, 12 atakiem – 63%), w Aneksie najlepiej punktował Przemysław Łapiński, zdobywca 16  pkt (13 atakiem – 50%, 3 blokiem).

We wtorek jako pierwszy miał się odbyć mecz pomiędzy DBS a Wiejską Chatą „1956”, jednak gospodarze nie stawili się w wymaganej regulaminem licznie zawodników potrzebnych do rozpoczęcia meczu i sędziowie orzekli walkower na rzecz gości tego spotkania.

Następnie na boisko wybiegły ekipy Margo Volleyball i Belwederu. Lepiej w mecz weszli goście, którzy pewnie wygrali premierową odsłonę do 19. W trzech kolejnych lepsi byli gospodarze i to oni dopisali do swojego konta trzy punkty. Zdecydowanie lepsze przyjęcie Margo (71%-53%) co przełożyło się na skuteczniejszy atak (43% - 27%) i łączną liczbę zdobytych punktów 71-34. Najwięcej punktów w ekipie Margo, tradycyjnie zdobył Rafał Niebrzydowski – 26 (23 atakiem – 43%, 3 blokiem), w Belwederze - 11 (7 atakiem – 44%, 4 blokiem) zdobył nowy zawodnik tej ekipy Maciej Łapuć.

W czwartek Macanki podejmowały 5set. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla gości. Po za pierwszym setem wygranym pewnie do 15, dwa pozostałe były bardzo zacięte i rozstrzygały się dopiero przy grze na przewagi. Najwięcej punktów dla Macanek zdobył Karol Roszko – 15 (3 zagrywką, 10 atakiem – 34%, 2 blokiem) dla 5set Sławomir Charkiewicz 12 (2 zagrywką, 6 atakiem – 29%, 4 blokiem).

Kolejkę kończył mecz pomiędzy Bojarami a Luźnym Składem i jak się okazało było to najbardziej zacięte spotkanie tej kolejki, zakończone dopiero w tajbreku. Mimo, iż więcej punktów własnych 65-64 zapisali na swoim koncie zawodnicy gospodarzy to z końcowego rezultatu bardziej zadowolona była ekipa Luźnego Składu dla której było to drugie zwycięstwo z rzędu. Gospodarzom nie pomogła świetna dyspozycja Marka Pietruczuka zdobywcy 29 pkt (3 zagrywką, 24 atakiem – 50%, 2 blokiem). Siedem punktów mniej zdobył najlepiej punktujący w ekipie Luźnego Składu i jednocześnie najlepiej punktujący zawodnik II ligi Rafał Bednarz (2 zagrywką, 15 atakiem – 44%, 5 blokiem).


Już dziś startuje 17 kolejka spotkań w której zmierzą się:
Dwór Czarneckiego : Aneks Sp. z o.o.
Margo Volleyball : WIEJSKA CHATA "1956"
Amatorzy Kwaśnych Jabłek : Luźny Skład
Profiman Classic Team : Belweder
DBS : Macanki
Bojary : 5set.
 

Pokaż wiadomości