5 luty 2018

Volley House Prestige Męski z pierwszym zwycięstwem

Po 15 przegranych z rzędu pierwsze zwycięstwo zanotował Volley House Prestige Męski, który zgarnął trzy oczka w meczu z Global East. Pozycję lidera utrzymali Oldboje pokonując po bardzo zaciętym spotkaniu Tartak Siemianówka.

Poniedziałek okazał się szczęśliwym dniem dla ekipy Volley House Prestige Męski, która wygrała z Global East 3:1. W pierwszej partii zwycięska drużyna miała prowadzenie 16:15, ale przegrała końcówkę 1:10 przez brak przyjęcia. W drugim secie oglądaliśmy ich zdecydowaną przewagę zakończoną wygraną 25:15 (6-1 zagrywka i 13-3 atak). W trzeciej odsłonie do głosu doszedł Global East i wypracował sobie kilka piłek setowych (24:20), ale nie dał rady zamknąć seta  zwycięstwem (24:26). Czwarta partia okazała się ostatnią w tym meczu. Volley niesiony energią wygrał ponownie zdecydowanie 25:16 i całe spotkanie 3:1. Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn w aspekcie uniknięcia bezpośredniego spadku do II ligi. Teraz walka nabrała jeszcze większych rumieńców, ponieważ różnica zmalała do jednego oczka. Najwięcej punktów zdobył środkowy Volley House Mikołaj Grabowski – 19 (14 atakiem – 61% i 5 zagrywką). Dla Global Dariusz Wysocki – 16 (9 atakiem, 4 blokiem i 3 serwisem).

W drugim meczu Scandica Team przegrał z Neobrand Volley 0:3 (17:25, 15:25, 23:25).W pierwszej i drugiej partii goście prowadzili od początku i szybko uzyskali wysokie przewagi, które przełożyły się na bardzo łatwe wygrane. W trzecim secie od stanu 5:5 gospodarze zaczęli grać skuteczniej i dokładniej, uzyskując  prowadzenie 17:10. Neobrand poprosił o przerwę i po powrocie na boisko w dość krótkim czasie odrobił straty i ostatecznie zwyciężył 25:23. Najwięcej punktów zdobył Piotr Markowski – 16 (13 atakiem – 62%, 2 blokiem i 1 zagrywką). Dla gości Łukasz Kruk – 14 (8 atakiem, 1 blokiem i 5 serwisem), który powrócił na fotel lidera najlepiej zagrywającego I ligi.

We wtorek Jumper wygrał z SGA 3:0. W pierwszym secie – po początkowej przewadze gospodarzy  8:4 – gra się wyrównała, a o zwycięstwie Jumpera zdecydowała walka na przewagi (30:28). W drugiej odsłonie gospodarze od początku wyraźnie prowadzili (13:7,20:11) i wygrali pewnie 25:21. W trzecim secie równo było do stanu 21:21. Końcówkę lepiej ponownie wytrzymał Jumper zdobywając cztery ostatnie oczka w meczu. Najwięcej punktów zdobył Piotr Szatyłowicz – 20 (17 atakiem – 59%, 2 blokiem i 1 zagrywką). Dla zwycięzców Marcin Andrejewicz – 17 (14 atakiem – 64% i 3 serwisem).

W kolejnym spotkaniu Wersal wygrał z Robenem Ceramika Budowlana 3:0. Oba zespoły zagrały w 5-osobowych składach. W pierwszej partii od stanu 8:8 gospodarze wypracowali kilku punktową przewagę i utrzymali ją do końca wygrywając 25:21. W drugiej ponownie było 8:8, a potem 21:21. Błędy własne sprawiły, że goście przegrali 22:25. Trzecia odsłona okazała się ostatnią. Od początku prowadził Wersal i wygrał najwyżej 25:18. Rozmiary poszczególnych setów z pewnością byłyby większe, gdyby nie błędy gospodarzy (30-19, w tym serwis 15-7). Najwięcej punktów zdobył Mateusz Kardasz – 17 (14 atakiem – 58%, 2 blokiem i 1 zagrywką). Dla gości Wojciech Borkowski – 11 (7 atakiem, 3 blokiem i 1 serwisem).

Po niespodziewanej wygranej z Neobrand X-Volley miał nadzieję na kolejne zwycięstwo. Tym razem jednak przegrał z Zatorzem 0:3. Wszystkie sety jednak kończyły się najmniejszą z możliwych przewag gości. W premierowej odsłonie Zatorze uzyskało szybkie prowadzenie 7:2. Potem było jeszcze 14:8 i 24:19, ale błędy dały gościom wygraną tylko 25:23. Przez większość drugiej partii wygrywało Zatorze. Jednak w końcówce gospodarze dogonili (20:20) i za chwilę mieli kilka piłek setowych, których niestety nie wykorzystali i przegrali 24:26.W trzeciej odsłonie X-Volley wysoko wygrywał 9:4 i 21:14, ale momentalnie trwonił prowadzenie i w grze na przewagi znów górą byli goście (26:24). Najwięcej punktów zdobył środkowy Zatorza Łukasz Michalski – 19 (15 atakiem – 68%, 3 blokiem i 1 zagrywką). Dla pokonanych 11 oczek zapisał Artur Onopryjuk (8 atakiem, 2 blokiem i 1 serwisem).

Na zakończenie 16 kolejki Tartak Siemianówka przegrał z Oldbojami 2:3. W składzie gospodarzy zabrakło jednak dwóch podstawowych przyjmujących: Dawida Skiepko i Damiana Sidoruka. W pierwszym i trzecim secie Tartak wysoko prowadził (13:8 i 7:2), ale goście szybko likwidowali straty i wygrywali 27:25 i 25:23. W drugiej odsłonie Oldboje wygrywali 14:11, aby przegrać 23:25. W czwartej partii kilkoma punktami prowadził Tartak, ale w końcówce dał się dogonić i dopiero wygrał na przewagi 26:24. O zwycięstwie zatem zdecydował tie-break, który lepiej rozegrali goście i zwyciężyli w nim 15:12 (8:6 przy zmianie stron). Dzięki temu zwycięstwu Oldboje utrzymali pozycję lidera tabeli, ale mają już tylko jedno oczko przewagi nad Wersalem i siedem nad Tartakiem. Najwięcej punktów zdobył Damian Załęski – 23 (20 atakiem i 3 zagrywką). Dla gospodarzy 22 oczka uzyskał Michał Netter (15 atakiem, 5 blokiem i 2 serwisem), grający w tym spotkaniu na środku siatki.

Najlepsze wyniki 16 kolejki:

przyjęcie (minimalna ilość powtórzeń – 15): Karol Jabłoński (Zatorze) – 87,5% (21/24)

atak (minimalna ilość powtórzeń – 18): Łukasz Michalski (Zatorze) – 68,18% (15/22)

blok: Piotr Andraka (Neobrand Volley) – 1,33/set (4)

zagrywka: Łukasz Kruk (Neobrand Volley) – 1,67/set (5)

rozegranie: Piotr Pałkiewicz (Tartak Siemianówka) – 11,6/set (58)

obrona: Artur Biendar (Global East) – 3,75/set (15)

punkty: Piotr Szatyłowicz (SGA) – 6,67/set (20)