Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

5 marzec 2018

Dziś rozpoczynamy 21 kolejkę spotkań II ligi.

Już tylko 6 kolejek pozostało do zakończenia sezonu zasadniczego II ligi. Tabelę otwiera Dwór Czarneckiego, który ma 5 punktów przewagi nad Amatorami Kwaśnych Jabłek. Na najniższym stopniu podium Wiejska Chata „1956”. Spoglądając w tabelę już teraz z dużym prawdopodobieństwem można wskazać uczestników fazy play-off. Będące na ósmym miejscy Bojary mają 11 pkt przewagi nad Luźnym Składem i 12 pkt. nad Aneksem. Tabelę zamyka drużyna KS Tęcza, która wygrała swój pierwszy mecz w tym sezonie pokonując w 20 kolejce zespół Macanek.

A co czeka nas w 21 kolejce:

Na początek Aneks Sp. z o.o. podejmie DBS. Mecz sąsiadów w tabeli zajmujących odpowiednio 10 i 11 miejsce. W pierwszej rundzie 3-0 wygrała ekipa gospodarzy dzisiejszego meczu i to oni są małym faworytem tego meczu.

W drugim dzisiejszym meczu KS Tęcza podejmie Bojary. W tabeli dzieli ich pięć miejsc i aż 23 pkt przewagi. W pierwszym meczu tych drużyn wyraźnie lepsi byli goście, którzy wygrali 3-0. Inny wynik niż zwycięstwo Bojar można traktować jako niespodziankę.

Wtorek rozpoczniemy od bardzo ciekawego meczu pomiędzy Dworem Czarneckiego a Margo Volleyball. Mecz pierwszej i czwartej ekipy trwającego sezonu zapowiada się bardzo emocjonująco. Grający z meczu na mecz coraz lepiej zawodnicy beniaminka II ligi z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą choć nie będzie im łatwo bo Dwór Czarneckiego nie zwykł w tym sezonie rozdawać prezentów. Wygrał 17 z 18 rozegranych meczów i stracił tylko 9 setów. W pierwszej rundzie również pokonał Margo 3-1.

W kolejnym meczu Macanki podejmą Belweder. Faworytem tego spotkania są oczywiście goście, którzy powinni tej mecz wygrać aby utrzymać kontakt z czołówką ligi. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Belweder wygrał 3-1.

W piątym meczu kolejki Luźny skład podejmie 5set. Goście zajmujący obecnie 5 miejsce w tabeli są już niemal pewni udziału w play-off i jeżeli tak się stanie będzie to ich debiut w tej fazie rozgrywek. Dobry transfer w osobie Marcina Rzoncy i świetna gra obronie to wizytówka drużyny, która od niedawna również świetnie się prezentuje, bo jak powszechnie wiadomo strój to połowa sukcesu :-). W pierwszej części rozgrywek 5set wygrał 3-1 i to on wydaje się faworytem spotkania. Czy Rafał Bednarz drugi najlepiej punktujący postara się jednak o niespodziankę i razem ze swoją ekipą urwą jakieś punkty?

Ostatnim meczem tej kolejki będzie rywalizacja Profiman Classic Team z Amatorami Kwaśnych Jabłek. Dotychczas w lidze Classic radzi sobie dobrze i zajmuje 5 miejsce w tabeli, jednak brakuje mu zwycięstw nad najtrudniejszymi rywalami a do takich zaliczają się Amatorzy Kwaśnych Jabłek zajmujący drugie miejsce w tabeli. Goście podrażnieni ostatnią porażką z Margo z pewnością przystąpią do tego meczu podwójnie zmobilizowani. W pierwszej rundzie AKJ zwyciężyli 3-0.

Pauzuje Wiejskia Chata „1956”

Pokaż wiadomości