Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

5 marzec 2018

Zapowiedź 20 kolejki I ligi

 Przed nami trzy ostatnie, a zarazem najważniejsze kolejki w kontekście rozstawienia przed fazą play-off. Wyniki 19 kolejki wniosły spore zamieszanie zarówno na górze jak i na dole tabeli. Nieoczekiwana porażka Wersalu ze Scandica Team (0:3) sprawiła, że każdy układ zespołów pierwszej czwórki jest jeszcze możliwy. Na dole tabeli Volley House wygrywając z X-Volleyem (3:0) uwolnił się ze strefy spadkowej, ale między nim (9 miejsce), a ostatnim zespołem (Global East) są tylko 4 punkty.

Dzisiaj dojdzie to kolejnego ważnego pojedynku w walce o jak najwyższe miejsce przed play-off. Tartak Siemianówka zmierzy się z Wersalem. Gospodarze tracą tylko 5 pkt do rywala i ewentualna wygrana za 3 oczka pozwoli im wciąż myśleć o pierwszym miejscu przed fazą zasadniczą. Goście z pewnością zechcą zrewanżować się Tartakowi za niedawną porażkę w Pucharze Ligi (0:3). Powinniśmy się zatem spodziewać ciekawego meczu.

W drugim spotkaniu Volley House Prestige Męski podejmie Scandica Team Białystok. Gospodarze dzięki trzem zwycięstwom w rundzie rewanżowej wydostali się z ostatniego miejsca. Dzisiaj powalczą o kolejne punkty, choć rywal postawi dużo wyżej poprzeczkę, niż ostatnio. Goście pokrzepieni zwycięstwem nad Wersalem zechcą na pewno utrzymać dobrą passę. Scandica Team została szóstym zespołem, który zameldował się w fazie play-off o mistrzostwo I ligi.

Jutro Neobrand Volley zagra z Zatorzem i jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Gospodarze zechcą zgarnąć całą pulę,która pozwoli im wciąż myśleć o bardzo wysokim miejscu na koniec rundy zasadniczej. Goście nie są jeszcze pewni w 100% udziału w play-off (brakuje 3 punktów), ale zobaczymy jak podejdą do tego meczu i w jakim składzie stawią się.

We wtorek również Global East spotka się z SGA. Gospodarze w trzech ostatnich spotkaniach potrzebują uzbierać jak najwięcej punktów, aby uniknąć bezpośredniego spadku z I ligi. Goście są prawie pewni udziału w play-off (podobnie jak Zatorzu brakuje 3 punktów), a wygrana zagwarantuje im ten awans.

W czwartek zostanie kolejny ważny mecz w ramach utrzymania w I lidze. Roben Ceramika Budowlana zmierzy się z X-Volleyem. Będzie to spotkanie o tzw. 6 punktów (w tabeli goście są tylko o 1 punkt lepsi) . Kto wygra, dostanie więcej szans na występ w I lidze w przyszłym sezonie.

Na zakończenie 20 kolejki Oldboje zagrają z Jumperem. Wygrana gospodarzy za 3 oczka, da im ogromne szanse na zajęcie co najmniej drugiego miejsca przed fazą play-off. Goście są na piątym miejscu i powinni dowieźć je do końca tej rundy. Ewentualne punkty Jumpera w tym meczu spowodują jeszcze większe zamieszanie na górze tabeli.

Pokaż wiadomości