Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

27 marzec 2018

Neobrand Volley zwycięzcą Pucharu Ligi

Za nami VII edycja rozgrywek Pucharu Ligi. Zanim przejdziemy do dzisiejszych wydarzeń, przypomnijmy dotychczasowych zwycięzców, zaczynając od sezonu 2011/2012: Wersal, Oldboje, Jandag, SPPS Supraśl, Tartak Siemianówka i SPPS Jumper Supraśl

LINK DO ZDJĘĆ:  https://drive.google.com/open?id=1EMvVaqZJsZQ8Q2Esd1oBdW-UZUYahZ-t

W tym roku w rozgrywkach wzięło 16 ekip podzielonych na 4 grupy (taka formuła miała miejsce po raz pierwszy w historii). Awans do wielkiego finału uzyskały dwie drużyny, które nie przegrały do dzisiajszego meczu. Oto jak wyglądała ich droga. 

Neobrand w fazie grupowej wygrał po kolei z SGA 3:2, Wersalem 3:2 i Amatorami Kwaśnych Jabłek 3:0. W ćwierćfinale pokonał Dwór Czarneckiego 3:0, a w półfinale Oldbojów również 3:0.

Tartak Siemianówka w drodze do finału nie przegrał seta, zwyciężając w grupie kolejno Volley House Prestige Męski, Belweder i Oldbojów. W ćwierćfinale pokonał Margo Volleyball i w półfinale Wersal. 

W dzisiejszym spotkaniu Neobrand wystapił w składzie, w którym ostatnio rozegrał już sporo spotkań (z Patrykiem Muszyńskim na przyjęciu z powodu absencji Mateusza Pawłowskiego). Tartak pojawił się bez Dawida Skiepko i Tomasza Kalinowskiego. Na ich pozycjach zagrali: Paweł Wołkowycki i Michał Netter. 

Od początku meczu prowadził Neobrand, trudno zagrywając, popisując się ciekawymi zagraniami i skutecznie kończąc swoje akcje. Pierwsze dwie partie wygrał 25:22 i 25:20. W trzecim secie do głosu doszedł Tartak, wykorzystując niemoc przeciwnika i jego błędy. Wygrał łatwo 25:18. Czwarta odsłona okazała się ostatnią w tym pojedynku. Neobrand powrócił do swojej gry szczególnie w polu serwisowym i nie dał szans rywalowi wygrywając 25:18 i cały mecz 3:1. Siłą napędową zwycięzców był Łukasz Kruk, który systematycznie zdobywał punkty, a reszta drużyny skutecznie pomogła zdobyć po raz pierwszy w historii Puchar Ligi.

Po zakończonym spotkaniu zawodnicy obu ekip otrzymali pamiątkowe pucharki: Tartaku za udział w finale, a Neobrandu za wygraną. 

Kapitan zwycięzców Piotr Andraka odebrał również okazały puchar. 

Wreczyliśmy także nagrody indywidulane dla najlepszych siatkarzy. Oto one:

atakujący: Łukasz Kruk (Neobrand Volley)

przyjmujący: Robert Jermacz (Neobrand Volley)

blokujący: Michał Netter (Tartak Siemianówka)

zagrywający: Łukasz Kruk (Neobrand Volley)

rozgrywający: Piotr Andraka (Neobrand Volley)

broniący: Jan Antosiuk (Tartak Siemianówka)

MVP:  ŁUKASZ KRUK (Neobrand Volley)

 

Nagrody w konkursie (koszulki z logiem BLS) wygrali: Radek Putra i Mirosław Czerchlański

Wszystkim 16 drużynom dziękujemy za udział w tych rozgrywkach, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

 

Pozostałe zdjęcia w galerii

Pokaż wiadomości