24 wrzesień 2018

Podsumowanie 2 kolejki I ligi

Za nami już 2 kolejka rozgrywek I ligi i kilka niespodziewanych wyników. Z kompletem zwycięstw pozostają cztery drużyny, ale tylko dwie z kompletem punktów (Oldboje i Neobrand Volley). Również cztery ekipy pozostają jeszcze bez wygranej, a dwie z zerowym kontem (Scandica Team i Volley House).

W pierwszym meczu 2 kolejki Global East przegrał z Jumperem 2:3. W drużynie gospodarzy po raz pierwszy w tym sezonie zagrali: Paweł Androsiuk, Artur Stefanowicz, Bartosz Kasperowicz, a w zespole gości Mariusz Mroczyński i Marcin Andrejewicz. Pierwszego seta Global wygrał łatwo 25:19, a w drugim prowadził wysoko 15:9 i 22:17. Jednak nieskończone ataki odwróciły losy partii na korzyść rywala (26:24). W trzeciej partii Jumper poszedł za ciosem i wygrał 25:19. W czwartym secie ponownie wysoko prowadził Global (6:1,10:2), ale by doprowadzić do piątego potrzebował dopiero gry na przewagi (26:24). W tie-breaku przy zmianie stron prowadził 8:3, potem 14:11 i miał piłkę meczową w górze (14:11) i nie dał rady. Jumper zwyciężył 18:16 i zdobył pierwsze dwa oczka do tabeli. Najwięcej punktów zdobył Artur Biendar – 25 (21 atakiem – 50% i 4 serwisem). Dla zwycięzców Andrzej Ignaciuk – 19 (16 atakiem – 37%, 2 blokiem i 1 zagrywką).

Tego samego dnia obejrzeliśmy kolejny 5-setowy thriller. Ekipa SGA wygrała po prawie dwóch godzinach gry z Margo Volleyball 3:2. W drużynie gospodarzy po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił Adam Kiełbaszewski, a gości Patryk Sołtan, Maciej Granacki i Jakub Terebka. Pierwsza partia okazała się jak na razie najdłuższą w tym sezonie. SGA prowadząc 17:11 i 22:18 pozwoliło się dogonić i to Margo wygrało na przewagi 36:34. Kolejne sety zespoły wygrywały na zmianę: najpierw łatwo SGA 25:15, a potem beniaminek 25:20. W czwartej partii gospodarze powtórzyli sytuację z pierwszej odsłony (prowadząc 19:13 znów doprowadzili do nerwowej końcówki). Wygrali jednak 26:24, a potem w konsekwencji tie-break 15:11. Najwięcej punktów zdobył Władysław Bernacki – 24 (16 atakiem – 43%, 7 blokiem i 1 zagrywką). Dla pokonanych Rafał Niebrzydowski – 20 (16 atakiem – 37%, 3 blokiem i 1 serwisem).

We wtorek Roben Ceramika Budowlana przegrał z Wersalem 0:3. W zespole gości po raz pierwszy w tym sezonie zagrali: Kacper Gryżenia, Łukasz Gilewski i Piotr Dzierżanowski. Obie ekipy stawiły się na mecz w 5-osobowych składach. Wersal kontrolował mecz i wygrał dość łatwo 25:18, 25:19 i 25:16. Miał przewagę we wszystkich elementach, a największą osiągnął w ataku (39-17). Dzięki temu zwycięstwu goście awansowali na piąte miejsce, a Roben przez porażkę spadł z pierwszego na siódme miejsce. Najwięcej punktów zdobył Michał Suchodoła – 18 (15 atakiem – 52% i 3 zagrywką). Dla pokonanych Cezary Kozłowski – 10 (9 atakiem – 38% i 1 serwisem).

W kolejnym pojedynku Oldboje wygrali ze Scandica Team 3:1. W drużynie gospodarzy po raz pierwszy wystąpił Tomasz Androsiuk, a gości Krzysztof Janowicz. W pierwszym secie prowadzili dość długo gospodarze (14:11,19:16), ale w końcówce lepsi okazali się rywale, wygrywając 25:22 (set blokiem 5-0). W dwóch kolejnych partiach Oldboje wzięli srogi rewanż i wygrali je gładko 25:14 i 25:13. W czwartym secie Scandica miała szansę wyrównać stan rywalizacji i doprowadzić do tie-breaka, ale prowadząc 18:9 zaczęła grać niedokładnie, popełniać błędy. Wykorzystali to Oldboje i zgarnęli całą pulę, zwyciężając w czwartej odsłonie 25:22. Najwięcej punktów (po 19) zdobyli: Patryk Piszczatowski (16 atakiem – 47% i 3 serwisem) i Damian Załęski (13 atakiem – 37%, 1 blokiem i 5 zagrywką). Dla pokonanych (po 11): Artur Opanowski (8 atakiem – 50%, 1 blokiem i 2 serwisem) i Piotr Markowski (8 atakiem – 30%, 2 blokiem i 1 zagrywką).

W czwartek Tartak Siemianówka przegrał z Intero Trade 1:3. W zespole gospodarzy po raz pierwszy wystąpili: Adam Ławrynowicz (wcześniej Wersal) i Paweł Wołkowycki, a gości Łukasz Michalski (wcześniej Zatorze). Intero wykorzystało nieobecność dwóch podstawowych przyjmujących mistrza ligi: Dawida Skiepko i Damiana Sidoruka i właśnie przede wszystkim zagrywka (12-6) wygrała (a w konsekwencji też blok 7-4) ten mecz za trzy oczka. Zwycięstwo przyszło dość łatwo 25:21, 31:33, 25:17 i 25:16 (gdyby nie błędy własne wygrana mogła być bardziej okazała bez straty seta). Najwięcej punktów zdobył Tomasz Kalinowski – 19 (15 atakiem – 47%, 2 blokiem i 2 zagrywką). Dla zwycięzców Adam Granacki – 17 (14 atakiem – 52%, 1 blokiem i 2 serwisem).

Na zakończenie 2 kolejki Neobrand Volley pokonał Volley House Prestige Męski 3:0. W drużynie gospodarzy po raz pierwszy w tym sezonie zagrali: Łukasz Kruk i Adam Magusiewicz, a ekipie gości Paweł Herasimiuk, Patryk Wojtach i Dominik Grzyb. Gospodarze wygrali łatwo 25:19, 25:21 i 25:16. Goście najlepiej zagrali pierwszą połowę drugiej odsłony, w której dzięki skutecznej zagrywce prowadzili nawet 11:6. Jednak szybko taką przewagę roztrwonili przez błędy własne, a w konsekwencji przegrali seta i mecz. Gospodarze mieli ogromne problemy z przyjęciem (30%-37%), ale za to radzili sobie w ataku( 51%-23%). Najwięcej punktów zdobył Mateusz Kardasz – 12 (10 atakiem – 63% i 2 zagrywką). Dla pokonanych (po 6): Patryk Wojtach (5 atakiem – 21% i 1 blokiem) i Dominik Grzyb (5 atakiem – 46% i 1 serwisem).