8 październik 2018

Podsumowanie 4 kolejki I ligi

Za nami już 4 kolejka rozgrywek I ligi. Wciąż na czele tabeli dwa zespoły, które jeszcze nie straciły punktu. Neobrand pokonał Roben 3:0, a w meczu rozegranym awansem (z 6 kolejki) Oldboje w takim samym stosunku pokonali bardzo dobrze spisujący się do tej pory zespół Intero Trade. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Scandica Team.

Na rozpoczęcie tej kolejki drużyna SGA przegrała z Intero Trade 1:3. W pierwszej partii gospodarze prowadzili 9:4 i 12:7, gdyż goście nie potrafili skończyć ataku. Jednak z piłki na piłkę goście grali coraz lepiej, zmuszając SGA do błędów. Ostatecznie wygrali 25:22 bazując na błędach rywala (13-6) i swoim bloku (4-0). W drugim secie ponownie do ataku przystąpiło SGA prowadząc już nawet 14:7. W pewnym momencie zacięło się przyjęcie w ich grze i Intero w ekspresowym tempie doprowadziło do remisu (15:15). W grze na przewagi ponownie lepsza była ekipa gości zwyciężając 34:32. W trzeciej odsłonie gospodarze nie popełnili już wcześniejszych błędów i wygrali zdecydowanie 25:19. Czwarty set okazał się ostatnim – SGA stawiało opór do stanu 12:12, potem jednak zwiększała się przewaga gości, którzy dowieźli korzystny wynik dla siebie do końca, pokonując rywala 25:19 i dopisując sobie trzy oczka do tabeli. Najwięcej punktów zdobył Adam Granacki – 18 (15 atakiem – 48%, 1 blokiem i 2 zagrywką). Dla pokonanych Tomasz Chomczuk – 16 (wszystkie atakiem – 55%).

W drugim poniedziałkowym spotkaniu Jumper wygrał z Margo Volleyball 3:0. W zespole gości po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił Mateusz Czerniak. W pierwszej partii wyrównana gra trwała do połowy seta. W drugiej gospodarze włączyli zagrywkę (4-1) i kontrę (6-1) i zwyciężyli łatwo 25:18. W drugim secie o ich identycznej wygranej ponownie zadecydowała dyspozycja w polu serwisowym (4-0), utrzymali kontrę na podobnym poziomie oraz dorzucili blok (6-1). Trzecia odsłona okazała się najbardziej wyrównaną. Była ona najlepszą w wykonaniu Margo, które poprawiło przyjęcie (47%-53%) i atak (47%-39%). Miało nawet piłkę setową w górze, ale ostatecznie przegrało 23:25. Najwięcej punktów zdobył Andrzej Ignaciuk – 14 (13 takiem – 54% i 1 serwisem). Dla pokonanych Rafał Niebrzydowski – 11 (wszystkie atakiem – 61%).

We wtorek Global East przegrał z Wersalem 1:3. Pierwsza partia była najbardziej najciekawsza. Oba zespoły szły równo do stanu 20:20. Wersal miał bardzo dużą przewagę na siatce, ale wygrał tylko 25:23 przez własne błędy (14-4). W drugim secie gospodarze mocno zrewanżowali się rywalowi. Poprawili przyjęcie (64%-27%) i atak (50%-35%) i zwyciężyli bardzo pewnie 25:13. Jedna dobra partia w ich wykonaniu okazała się niewystarczająca, W dwóch kolejnych Wersal poprawił swoją skuteczność na siatce, a Global bardzo słabo zaprezentował się w przyjęciu. Wygrane 25:21 i 25:17 dały Wersalowi trzy ligowe oczka. W ostatecznym rozrachunku był on zdecydowanie lepszy w punktach zdobywanych z własnych akcji (62-42). Najwięcej oczek zdobył Jarosław Szpilko – 19 (16 atakiem – 64%, 1 blokiem i 2 serwisem). Dla pokonanych rozgrywający! Błażej Kiszło – 12 (4 atakiem – 50%, 2 blokiem i 6 zagrywką).

W czwartym spotkaniu Scandica Team pokonał Volley House Prestige Męski 3:0. Oba zespoły stawiły się w szerokich składach (10-11), a goście stawili się wreszcie swoim pełnym składem na ten sezon – po raz pierwszy zagrał Przemysław Sokół. Do połowy pierwszego seta trwała wyrównana gra. Potem gospodarze odjechali blokiem (4-0) i wygrali dość łatwo 25:19. Poczynione zmiany w drugiej odsłonie przez Volley przyniosły ich lepszą grę. Dzięki defensywie i wyprowadzanym kontrom prowadzili 11:7 i 15:10. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, by pojawił się remis 16:16. W końcówce goście jeszcze raz odskoczyli rywalowi na 23:19 i wydawało się, że mają już tę partię w kieszeni. Scandica jednak zagrała z determinacją i wyszarpała wygraną 25:23, zapisując na swoim koncie sześć ostatnich piłek. Idąc za ciosem gospodarze dokończyli dzieła w trzecim secie. Prowadzili od początku i zwyciężyli 25:20 (szczególnie w ataku: 55%-33%). Najwięcej punktów w całym meczu zdobył Artur Opanowski – 14 (9 atakiem – 56%, 1 blokiem i 4 zagrywką). Dla pokonanych Patryk Wojtach – 13 (8 atakiem – 42%, 1 blokiem i 4 serwisem).

W czwartek Neobrand Volley pokonał Roben Ceramika Budowlana 3:0. Goście po raz pierwszy w tym sezonie zagrali w szóstkę – skład uzupełnił Adrian Dawidziuk. W pierwszym secie dzięki punktowej zagrywce (4-0) gospodarze objęli prowadzenie 11:5. Wystarczyło to do wygranej 25:18. Goście lepiej zaczęli drugą odsłonę, prowadząc 5:3, ale w ostatecznym efekcie pogrążyły ich: brak kończącego ataku (24%-56%) oraz błędy własne (10-4). Przegrali wysoko 10:25. W trzecim secie Roben ponownie podjął próbę nawiązania wyrównanej walki. Wykorzystał problemy rywala z przyjęciem i wygrywał 6:3 i 8:6. Wówczas w polu serwisowym pojawił się Mateusz Kardasz, który dzięki bardzo długiej serii zagrywek (7 punktowych), dał Neobrandowi prowadzenie 17:8 i wygraną 25:16. Najwięcej punktów zdobył właśnie wyżej wspomniany zawodnik, który zapisał na swoim koncie 18 oczek (11 atakiem – 85%! i 7 serwisem). Dla pokonanych Adrian Dawidziuk – 10 (8 atakiem – 44%, 1 blokiem i 1 zagrywką).

W meczu rozegranym awansem Oldboje pokonali Intero Trade 3:0.

„Siódemka” 4 kolejki zostanie opublikowana po rozegraniu ostatniego meczu tej rundy spotkań pomiędzy Oldbojami i Tartakiem Siemianówka (16 października).