13 listopad 2018

Wersal przegrywa mecz 8 kolejki walkowerem

W 8 kolejce miało dojść do trzech ciekawych spotkań między zespołami z miejsc 4-9. Dwa z nich rozegrano w poniedziałek i po tie-breakach zwyciężał Jumper i Global East. Swojej szansy nie wykorzystał Wersal, który oddał mecz SGA walkowerem. W czwartek swoje spotkania wygrały też pierwsze dwie ekipy tabeli: Neobrand Volley i Oldboje.

W poniedziałek oglądaliśmy dwa długie 5-setowe spotkania. Najpierw Jumper pokonał Intero Trade 3:2. W pierwszym secie gospodarze objęli wysokie prowadzenie 18:11 dzięki dużo lepszej grze w ataku (8-4 – 67%-24%) i dorzucili dwa bloki. Potem jednak przydarzyła im się cała seria błędów (w secie 11-8). W końcówce goście zdobyli decydujące punkty serwisem i wygrali 25:23. W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się. To Intero uzyskało przewagę 19:12 grając skutecznie na kontrze (5-1). Jumper momentalnie wyrównał (20:20), a seta zakończył blokiem zwyciężając 25:23. W trzeciej partii prowadzenie tym razem objęli gospodarze (10:5) dzięki blokowi. Goście rzucili się w pogoń i szybko wyrównali (12:12). Do końca zespoły wymieniały się przewagą punktową, ale końcówkę lepiej rozegrało Intero i zwyciężyło 29:27. Czwartego seta Jumper wygrał bardzo pewnie 25:17 (atak 11-6 – 44%-30%, mając słabsze przyjęcie: 23%-35%). Idąc za ciosem zwyciężył również w tie-breaku 15:8, mając przewagę na siatce (11-5). Najwięcej punktów zdobył Marcin Andrejewicz – 29 (24 atakiem – 52%, 3 blokiem i 2 zagrywką). Dla przeciwnej drużyny Andrzej Gromadski – 22 (16 atakiem – 57%, 3 blokiem i 3 serwisem).

W drugim też tak długim spotkaniu Scandica Team przegrał z Global East 2:3. Pierwsza partia padła łupem gospodarzy . Przewaga w ataku (11-4 – 44%-18%) i bloku (4-2) dały szybką wygraną 25:15. Drugi set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Od stanu 12:12 goście trzymali 3-4 punktową różnicę na swoją korzyść. Dopiero w końcówce gospodarze dogonili (24:24), ale ostatnie dwa ataki należały do Globalu , który tym samym doprowadził do remisu w całym meczu. W trzeciej partii Scandica szybko osiągnęła wyraźną przewagę (12:5), kończąc większość swoich ataków (64%-30%). Wystarczyło to do zwycięstwa 25:20. W dwóch kolejnych odsłonach załamała się gra gospodarzy. W czwartej goście zdominowali rywala. Przewaga w bloku (3-0) i serwisie (5-0) dała im wysoką wygraną 25:11. Piąty set był dopełnieniem poprzedniego. Zaczęło się od 5:0 i tak do 14:6. Co prawda Scandica zdobyła 6 punktów z rzędu, ale było to za mało i przegrała 12:15. Najwięcej punktów zdobył Artur Opanowski – 22 (18 atakiem – 51%, 3 blokiem i 1 serwisem). Dla zwycięzców Jan Piekarski – 15 (13 atakiem – 43%, 1 blokiem i 1 zagrywką).

We wtorek Tartak Siemianówka wygrał z Robenem Ceramika Budowlana 3:0. W pierwszym secie grający odważnie na siatce i w polu zagrywki goście prowadzili 9:5. Tartak za chwilę odpowiedział również punktowym serwisem i był remis 10:10. W drugiej części tej partii gospodarze wykorzystali błędy rywala w ataku i przyjęciu i wygrali 25:16 (serwis 6-1, atak 12-5). W drugiej odsłonie od początku wyraźną przewagę osiągnął Tartak (8:3 i 18:6) i zwyciężył ponownie łatwo 25:14 (punkty zdobyte z własnych akcji 19-8). W trzecim secie Roben postawił znów na zagrywkę i wykorzystując słabsze przyjęcie i błędy przeciwnika wygrywał 11:8. Tartak potem jednak dorzucił punktowe bloki i trudny serwis i w efekcie wygrał 25:20 (atak 11-4, blok 3-0) i cały mecz 3:0. Najwięcej punktów zdobył Paweł Wołkowycki – 11 (4 atakiem – 27%, 3 blokiem i 4 zagrywką). Dla pokonanych Adrian Dawidziuk – 7 (6 atakiem – 43%i 1 serwisem).

Drugim zaplanowanym wtorkowym spotkaniem był mecz między Wersalem a SGA. Gospodarze pojawili się w niewystarczającym składzie do rozegrania spotkania, w związku z tym gościom został przyznany walkower 3:0. Drużynie zwycięskiej zostaną naliczone średnie statystyki za ten pojedynek po 11 kolejce.

W czwartek Margo Volleyball przegrał z Neobrand Volley 0:3. W pierwszym secie lepsza i skuteczna zagrywka (5-0) dała gościom prowadzenie 14:8. Co prawda gospodarze nie popełniali wielu błędów, ale też sami nie zdobywali punktów. Wygrał Neobrand 25:18 (oczka z własnych akcji 18-6). Drug partia była bardziej wyrównana. Zespoły praktycznie grały punkt za punkt (15:15). Dopiero w drugiej części Neobrand rozstrzygnął seta na swoją korzyść wynikiem 25:21. W trzeciej odsłonie było podobnie. Goście mieli przewagę na siatce, ale na tablicy co chwilę widniał remis. Lepsza gra w defensywie dała Margo prowadzenie 15:13. Okazało się to z mało i trzeciego seta również ugrał Neobrand 25:20 i cały mecz 3:0. Najwięcej punktów zdobył Krzysztof Kiryłowicz – 15 ( 8 atakiem – 73%, 3 blokiem i 4 serwisem). Dla pokonanych Rafał Niebrzydowski – 9 (7 atakiem – 29% i 2 blokiem).

Na zakończenie tej kolejki Volley House przegrał z Oldbojami 0:3. W pierwszej partii dzięki punktowej zagrywce gospodarze prowadzili 7:4, a później blokowi 14:11. W końcówce wygrywali jeszcze 20:17 i 21:19. Potem jednak goście dogonili, wygrywali następnie kontrę i zwyciężyli 25:23. W drugim secie od początku do końca prowadzili goście powiększając swoją przewagę i ostatecznie wygrywając 25:13 (zadecydowały błędy 4-13). W trzeciej odsłonie gospodarze rozpoczęli mocniej w polu serwisowym i lepiej na siatce i wygrywali 14:11. Goście wyrównali stan seta blokiem (18:18), a potem okazali się lepsi w kolejnej końcówce (25:23) dzięki błędom własnym rywala. Najwięcej punktów zdobył Łukasz Martyniuk – 15 (13 atakiem – 87%, 1 blokiem i 1 serwisem). Dla pokonanych Patryk Wojtach – 14 (13 atakiem – 45% i 1 blokiem).